Ja sam osobno Darwil sat dobio na poklon 1971. godine, kad sam završio zanat, ali sam sebi nisam nikad kupio, nisam imao potrebe kad sam ga imao. Kod mog majstora su se prodavali ti satovi, ne znam gdje je kupljen taj sat koji sam ja dobio. Nosio sam ga nekih 15 godina.
U današnje vrijeme ti satovi više nisu česti, ali u toku godine sigurno popravim bar 10 Darwila. To su muški i ženski modeli, na navijanje. 1970-ih godina je bilo i automatika, ali ih je bilo malo za kupiti.
Kupici su uglavnom Darwile dobivali na poklon, malo je tko to mogao sebi kupiti. Darwil satovi su dolazili u centre legalno, država je imala pravo to da uvozi. Kupci su se raspitivali, koji znaju za tu marku i kvalitetu. Prije 5-6 godina sam prodao posljednji, čovjek je kupio samo ako imam nov i rekao sam mu da je sat kupljen u robnoj kući u Trstu, koja se tad zatvarala. U Bosanskom Brodu sam prodao taj posljednji sat, za nekih 100 Eura.
Ja znam kompletan logo i datum proizvodnje, kad je proizveden. Bila je obavezno oznaka na poklopcu, na krunici sata, gore obavezno piše njegov logo, pa Darwil, da li je lady, iz koje je godine, a kad su se pojavili novi satovi novih modela, još je samo plavim slovima pisalo Darblok.
Kutije su bile krasne, crvene boje i duguljaste jer su satovi bili sa kožnim remenom, sklapale su se, a gore je bio naziv Darwil i logo. Unutra su bile garancije. Kožni remen je bilo kupiti na tržištu, ako bi se ovaj originalni poderao. Nama majstorima je to dolazilo, nitko nije pitao za porijeklo, ali nigdje na tim remenima nije pisalo baš Darwil. Nismo imali kupiti remen sa nazivom Darwil. Znači, samo kad kupite original sat, sa originalnom narukvicom, na njoj piše Darwil zlatnim slovima, s unutrašnje strane.